OBRÓBKA SKRAWANIEM –Legnica, Lubin, Bolesławiec, Jawor, Polkowice, Środa Śląska, Wałbrzych, Świdnica, województwo Dolnośląskie.

 

           Obróbka skrawaniem CNC to jedna z metod obróbki metali. W ostatnim czasie stała się wysoce wydajną formą obróbki metalu, która oparta jest na fragmentarycznym usuwaniu części materiału w celu nadania mu oczekiwanego kształtu. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest w gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego, elektronicznego oraz medycznego.

Obrabiarki numeryczne CNC zwiększają wydajność, dokładność, zmniejszają czasochłonność i cenę produkcji są w dzisiejszych czasach niezastąpione w nowoczesnej obróbce metalu. Te cechy kształtują dzisiejszą drogę rozwoju przemysłu masowego jak również produkcji jednostkowej w której wymagana jest duża precyzja wykonania i powtarzalna wysoka jakość produkowanych części.

W naszej firmie dbamy o jakość i dokładność naszych wyrobów. Kierujemy się indywidualnym podejściem do klienta, by relacje z naszymi partnerami charakteryzowały się rzetelnym i przyjaznym kontaktem spełniającym oczekiwania podczas realizowania projektów. Ten sposób działania pozwala na długotrwały i stabilny charakter współpracy z naszymi partnerami. Doceniamy zaangażowanie i dbamy o wzajemne biznesowe projekty..

  Jako prężnie rozwijająca się firma chcemy zwiększać zasięg działania. Na ten moment nasze usługi obróbki skrawaniem oferowane są na terenie województwa dolnośląskiego, w Legnicy, Jaworze, Bolesławcu, Środzie Śląskiej, Lubinie i Polkowicach.

Jak wygląda proces skrawania metali?

 

            Obróbka skrawaniem to proces opierający się na przekształcaniu materiału w elementy o ściśle określonych wymiarach. Proces ten przeprowadzany jest przy pomocy maszyn sterowanych numerycznie takich jak frezarki CNC czy tokarki CNC. Dokładność obróbki zawdzięcza się procesowi komputerowego sterowania ruchami detalu obrabianego i narzędzia skrawającego. W połączeniu tych elementów z wykorzystaniem sond pomiarowych detalu i narzędzia uzyskujemy zaprojektowany kształt oraz dokładność i powtarzalną część.

Rodzaje obróbki skrawaniem

 

           W naszej firmie obróbka skrawaniem odbywa przy użyciu różnych obrabiarek. Zaliczamy do nich: toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, szlifowanie, dłutowanie, docieranie, polerowanie. Różnorodność metod umożliwia dostosowanie obróbki do rodzaju do procesu wykonania części, uwzględniając właściwości obrabianego materiału. począwszy od stali, stali nierdzewnej, mosiądzu po tworzywa sztuczne.

Czy są jakieś wyjątki, których nie można poddać procesowi skrawania?

 

           Obróbce tak naprawdę można poddać każdy materiał. Jednak w naszej firmie specjalizujemy się w obróbce stali zwykłej i gatunkowej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej, aluminium, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Proces obróbki uzależniony jest od wielu czynników, które wpływają na czas produkcji określonych elementów oraz na wybór odpowiednich narzędzi. Zaliczamy do nich: rodzaj metalu, wielkość i szczegółowość obrabianych elementów oraz liczbę serii, które mają zostać wytworzone w jednej partii.  Wcześniejsze określenie tych aspektów wpływa pozytywnie na usprawnienie całego procesu.

 

 Potrzebujesz profesjonalnej obróbki skrawaniem na wysokim poziomie? Nurtują Cię jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obróbka skrawaniem

 

 

 

 

 

 

 

Obróbka skrawaniem

 

DANE FIRMY

 

Metakal   

Siedliska 65 F

59-222 Miłkowice

NIP: 747 117 8020

 

  telefon: +48 601 935 674

  e-mail: metakal@metakal.pl